Informacje

O nas

Park Przemysłowy Bukowice znajduje się w odległości 5 km od Brzegu Dolnego, w bezpiecznej odległości od osad ludzkich i jest w pełni rozwiniętą strefą przemysłową o powierzchni ponad 65 ha, przeznaczoną na obiekty produkcyjne i usługi biznesowe dla niemal każdej branży (w tym m.in. chemicznej) i zaliczany jest do wysokiej klasy terenów przemysłowych w Polsce. Park przemysłowy został zabezpieczony wszystkimi niezbędnymi nowoczesnymi mediami: prąd, telekomunikacja, woda, gaz, kanalizacja. Cała infrastruktura techniczna posiada znaczne rezerwy, które mogą zaspokoić każde zapotrzebowanie inwestorów, nawet przemysłu chemicznego.

Park Przemysłowy Bukowice to jedno z najlepszych miejsc na inwestycje przemysłowe w pobliżu aglomeracji wrocławskiej. Liczy się przede wszystkim bliskość Wrocławia – stolicy Dolnego Śląska, a także bliskość Niemiec i Czech. Gmina Brzeg Dolny może pomóc w załatwieniu formalności związanych z prowadzeniem inwestycji, pokryć koszty infrastruktury, a także udzielić długoterminowej ulgi podatkowej. Nasz teren przemysłowy może być Twoją przyszłą lokalizacją biznesową.

  • Doskonała lokalizacja – blisko Wrocławia i A4
  • Bliskość międzynarodowego lotniska we Wrocławiu
  • W promieniu 50 km ponad milion mieszkańców
  • Bliskość uczelni akademickich i Uniwersytetu Wrocławskiego
  • Wykwalifikowana kadra na wszystkich poziomach
  • Pomoc gmin Brzeg Dolny w realizacji inwestycji.
  • Dla kwalifikujących się firm w BIP można utworzyć podstrefę Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE).

Każdy inżynier produkcji doskonale wie, jak ważne i niebezpieczne dla cyklu produkcyjnego są mikro przerwy w zasilaniu. Powodują poważne przestoje w maszynach fabrycznych, aw niektórych przypadkach zatrzymują całe linie produkcyjne. Nawet jeśli przestój jest ułamkiem drugiego restartu maszyn trwa od minut do dni w przypadku całych linii, to potencjalna strata ekonomiczna takiego scenariusza jest bardzo znacząca.

Z przyjemnością informujemy, że BIP jest obecnie największym i najbliższym terenem inwestycyjnym zlokalizowanym w pobliżu zmodernizowanego do najnowocześniejszej rozdzielni centrum dystrybucji energii elektrycznej zlokalizowanego w Obornikach Śląskich.

Jest to pierwsze w Polsce tak nowoczesne centrum dystrybucyjne o napięciu 110 kV – 400 kV z linią przechodzącą bezpośrednio przez teren Bukowickiego Parku Przemysłowego.

Instalacja ta zapewnia inwestorom stabilność produkcji, która jest kluczowa przy szacowaniu wartości w biznes planach.

To najlepszy teren w Polsce przeznaczony pod budowę obiektów chemicznych i nie tylko.